top of page

SİGORTA

Özser Neo Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. 170’den fazla şubesi, 300’ün üzerinde çalışanı, 400’den fazla ürün çeşitliliği, anlaşmalı 30 farklı sigorta şirketi ve 41 yıllık tecrübesiyle siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

Kalite standartlarından ödün vermeyen, inovatif projelerle her zaman ‘’En İyi Hizmet’’ ilkesini benimseyen Özser Neo Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.’nin temelleri 1981 yılında şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Necmi Üze tarafından atıldı ve 1981-1993 yılları arasında muhasebecilik ile sigortacılık faaliyetleri birlikte yürütüldü. 1993-2001 yılları arasında Hasan Necmi Üze Acenteliği kurularak sigortacılık sektöründeki yerini aldı. 2001-2007 yılları arasında ise Üzmez Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.’nin kurulmasıyla kurumsallaşmanın da temelleri atılmaya başlandı. 2007 yılında sigortacılık alanında dağıtım kanallarının yapılanması ve pazarda yaşanan gelişmeler ışığında Özser Grup Sigorta Aracılık Ltd. Şti. kuruldu ve Türkiye’nin önemli sigorta şirketlerinden acentelik alınarak çoklu acentelik sistemine geçildi.

2017 yılında Özser Neo Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. kurularak Üzmez Sigorta ve Özser Grup şirketlerinin yanına bir yenisi daha eklendi. Sigorta ve Reasürans Brokerliği ruhsatına sahip olan şirket, bu dönemde uluslararası ilişkilerini güçlendirdi. Brokerlik firmaları içinde sağlam teknik alt yapısı, donanımı, personel kalitesi ve şubeleri ile önemli bir yere sahip oldu.

Özser Grup, 2017 yılı içerisinde yatırımlarına devam ederek Türk Permit Organizasyon ve Danışmanlık A.Ş.’yi hayata geçirdi. Türk Permit, Türkiye’de yaşayan ve yaşamak isteyen yabancılara danışmanlık hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur. Bugün ulaştığı müşteri sayısı ve başarı oranıyla sektöründe lider şirket konumundadır.

2018 yılında ise kendi yazılım şirketini kurarak yazılım ekibini Mega Code Yazılım ve Ticaret A.Ş. altında topladı. Mega Code girişimi ve yatırımı sayesinde Özser Grup, teknik alt yapı ve yazılım gücünü elinde bulunduran sayılı şirketler arasındadır.

Sektörde her zaman yenilikleri takip eden Özser Grup, dijitalleşmenin sigortacılık sektöründeki gelişimini göz önünde bulundurarak, 2020 yılında Özser NEO Sigorta ve Reasürans Brokerliği bünyesinde, Dijipol markasını hayata geçirdi. Dijipol, müşterilerine Türkiye’nin önemli sigorta şirketlerinden hızlı bir şekilde en güncel ve en doğru bilgiyi karşılaştırmalı olarak almalarını ve online olarak poliçe düzenlemelerini sağlayan bir çözüm ortağıdır. Ayrıca dijital ve klasik satışı birleştiren şirket müşterilerine diledikleri takdirde şubelerinden de yerel olarak hizmet vermektedir.

Yine 2020 yılında İngiltere merkezli Preminen Price Comparison Holdings’e ait Preminen Fiyat Karşılaştırma Hizmetleri A.Ş. ve Preminen Sigorta Brokerlik A.Ş.’nin hisselerini satın alarak grup şirketlerinin arasına katılmasını sağladı. Özser Grup, Preminen isimlerini ‘’Tamoniki’’ olarak değiştirerek brokerlik şirketleri arasındaki dağıtım gücünü arttırdı.

Özser Grup olarak ülkemizde sigorta sektörünün büyümesine ve sigorta bilincinin en üst seviyeye çıkarılmasına katkı vermek amaçlarımızın başında gelmektedir. Sigortacılık sektöründe öncü olma vizyonuyla hareket eden Özser Grup, 2020 yılında ürettiği 700 bin poliçe ile dağıtım kanalları arasında Türkiye’nin önde gelen şirketlerindendir. Bireysel ve kurumsal üretimi dışında sigorta şirketlerine trete ve talep edilen ürünleri sağlamaktadır. Çıkarttığı yeni ürünler, yurt dışından aldığı teminatlar ve sigorta şirketleriyle sağladığı iş birlikleriyle sigortacılıkta lider brokerlik şirketleri arasında yer almaktadır.

bottom of page